Head 04
Datum objave: 01. Ožujak 2017

Vidović i službeno 'napada' mjesto župana, šef Bernardić kaže: Vrijeme je da opet zasja sunce u Šibensko - kninskoj županiji

Snježana Klarić
Snježana Klarić

Franko Vidović i službeno je potvrđen za SDP-ovog kandidata za gradonačelnika Šibensko – kninske županije na predstojećim lokalnim izborima u svibnju ove godine. Javnu podršku iskazao mu je i šef stranke, Davor Bernardić koji je doputovao u Krešimirov grad da bi stao uz SDP-ove kandidate ispred građana Šibenika i žitelja Šibensko – kninske županije.


Sa željom da nakon deset godina, kako je kazao, skine paučinu sa županije, Vidović je spreman stati nasuprot HDZ-ovog kandidata Gorana Pauka, pobijediti ga u HDZ-ovoj utvrdi i od Šibensko – kninske županije napraviti prosperitetno mjesto za život zahvaljujući postojećim resursima kojima obiluje, a koji se ne iskorištava u svrhu boljitka svih žitelja županije.

 

- Od svih dalmatinskih županija, Šibensko – kninska je najlošija. Od primorskih također. Jedina lošija od nas na obalnom dijelu Jadrana je Ličko – senjska županija, a ona ima tek par kvadrata mora. Mi smo županija koja je okrenuta moru, koja je okrenuta turizmu, a koja isto tako ima bogatu poljoprivredu, bogato zaleđe. Nažalost, ne koristimo ga. Već deset godina nerada aktualnog župana ponukalo me da se kandidiram. Ja volim svoju županiju jednako kao što volim svoj grad, kao što volim svoju domovinu Hrvatsku – kazao je Vidović okružen stranačkim kolegama.


Uz Vidovića stali su ne samo Bernardić, već i Ivan Klarin koji je prije četiri godine pokušao što i stariji mu stranački kolega i saborski zastupnik, skinuti Pauka sa županijskog trona.

 


Bernardić i Vidović dijele razmišljanja o lošem gospodarskom stanju u županiji kao i to da su upravo SDP-ovci ti koji će nakon lokalnih izbora promijeniti smjer vjetra prema prosperitetnijoj budućnosti.

 

- Vrijeme je da opet zasja sunce u Šibensko - kninsko županiji. Vrijeme je za onu dobru staru izreku 'Šibeniče, možeš ti bolje' – poručio je Bernardić, nastavljajući:

 

- Iz ove županije, nažalost, samo u prošloj godini iselilo je preko dvije i pol tisuće ljudi. U ovoj županiji tijekom prošle godine stotine i stotine ljudi nije dobilo plaću. U ovoj županiji koja bi mogla biti po svojim prirodnim ljepotama najrazvijenija i najjača hrvatska županija ova županija je nažalost najslabija od jadranskih županija. I to je istina o Šibensko - kninskoj županiji čija je obala ljepša od Azurne obale, a čija je unutrašnjost ljepša od Provanse. Sa ta dva potencijala, bogatom unutrašnjosti i prelijepom obalom, Šibensko – kninska županija ne zaslužuje biti najslabija, a ljudi, mladi, djeca ovdje ne zaslužuju ono što im se nudi kao budućnosti, to je bijeg i iseljavanje – tvrdi.

 

Vidović je svjestan da ga najveći broj Hrvata percipira kao osobu blisku hrvatskim braniteljima, no on, tvrdi, okrenut je gospodarskim pitanjima i upravo njima, uvjerava, bavit će se iz fotelje župana ako tako odluče glasači Šibensko – kninske županije.

 

- Kao čovjek koji je, u prvom redu, okrenut gospodarstvu želim pokrenuti sve gospodarske resurse u našoj županiji. Želim od naše županije napraviti prosperitetno mjesto iz koje mladi više neće iseljavati. Mi imamo uvjete za to, ali ih ne koristimo – ponovio je Vidović, dodajući da će svoju pažnju kao župan usmjeriti i na socijalno ugroženo stanovništvo u zaleđu županije.

 

- To treba promijeniti. Imamo bogato zaleđe, imamo dva nacionalna parka. Mislim da je krajnje vrijeme, i to poručujem svim građanima, svim žiteljima naše županije, da skinemo paučinu sa Šibensko – kninske županije – kazao je SDP-ov kandidat za župana.

 

Govoreći o Vidoviću kao kandidatu za župana te Josipu Živkoviću kao kandidatu za mjesto gradonačelnika Šibenika, Bernardić je istaknuo kako je riječ o ljudima koji žele dati svoj doprinos boljitku Hrvatske.

 

- Kandidat za gradonačelnika svojim je iskustvom pokazao da je spreman uhvatiti se najtežih izazova i konačno staviti i vratiti Šibeniku onaj sjaj bisera srednjeg Jadrana, bisera Mediterana i najsjajnijeg bisera Dalmacije. Franko Vidović je čovjek koji je bio prvi kad je trebalo braniti domovinu i sad je prvi kad treba braniti domovinu od iseljavanja, nezaposlenosti, nesigurnosti u koju ju je dovela politika zadnje HDZ-ove Vlade i vlasti na razini Šibensko – kninske županije. Danas je ovdje skup naših ljudi koji će Šibensko – kninskoj županiji vratiti povjerenje, osmijeh, sigurnost i Franko, Ivan, ljudi SDP-a osigurat će ovoj županiji ono što je najvažnije da je vrate na vrh jadranskih županija i osiguraju perspektivnost – uvjeren je Bernardić dok stoji na Trgu Republike Hrvatske s porukom biračima da zajedno mogu naprijed, ali ne i natrag.
 

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3