Datum objave: 01. Listopad 2024

Na snazi je nova mreža lokalnih autobusa u Županiji, autobusom iz Knina u Šibenik stigli žuapn Jelić i njegov zamjenik

Stanko Ferić
Stanko Ferić

Od danas prometuju lokalni autobusi u novoj mreži na području cijele županiji,a s prvim koji je krenuo rano jutros iz Knina u Šibenik su stigli župan Marko Jelić i njegov zamjenik Ognjen Vukmirović.

Vožnja je bila jako ugodno i osjećam se odmornije nego inače! Došao sam s autobusom kojim će putovati srednjoškolci, ali i inače smo pazili na dobru pokrivenost županije te da novi vozni red prati potrebe svih njezinih žitelja, bili oni učenici, zaposlenici ili umirovljenici”, kazao je župan i dodao da je uvođenje novog voznog reda i demografska mjera, jer nova mreža linija javnog prijevoza putnika dobro pokriva cijelu županiju, piše ŠibenikIN.

"Nova mreža obuhvaća i linije koje do sad nisu bile uključene, jer nisu bile ekonomski isplative. Uz redovne linije i popularnu cijenu karte, želimo ljudima osigurati dobru prometnu povezanost koju, nažalost, do sad nisu imali. Na primjer, ako uzmemo u obzir liniju s kojom smo se danas vozili, iz Knina za Šibenik sada imamo 7 polazaka i 8 odlazaka. Naravno, nakon nekog vremena, vozni red će se prilagoditi potrebama putnika", zaključio je zamjenik župana.

Podsjećamo, Šibensko-kninska županija je izradila mrežu linija javnog prijevoza na području županije kao podlogu za sklapanje ugovora o javnoj usluzi u cestovnom prijevozu putnika u vrijednosti od 31.752.134,75 eura, od čega Županija pokriva 25 posto odnosno 7.938.033,75 eura, a Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture 75 posto odnosno 23.814.101,25 eura.

Novom mrežom predviđeno je 29 linija te minimalno 5 polazaka tijekom radnog dana, dok se cijena pojedinačne karte za jednu vožnju kreće se od 1 do najviše 8,5 eura. 

Novi vozni red potražite na poveznici.

FOTO: ŠibenikIN

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3