Policijski službenici Policijske postaje Šibenik proveli su kriminalističko istraživanje nad 45-godišnjim državljaninom Moldavije osumnjičenim za počinjenje kaznenih djela teška krađa i dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom.
Sumnja se da je 18. siječnja oko 8 sati u Dubravi kod Šibenika provalio u kuću u izgradnji u vlasništvu 42-godišnje hrvatske državljanke, odakle je ukrao motornu pilu, razni alat , odjeću, više komada boca alkoholnog pića te kanistar s gorivom. Potom se udaljio u obližnju šumu gdje je na dva mjesta otvorenim plamenom zapalio travu i nisko raslinje. Vatra je zahvatila površinu od 80 x 30 metara.
Brzom intervencijom policije osumnjičeni muškarac je uhićen i doveden u službene prostorije policije na kriminalističko istraživanje.
Nakon dovršenog istraživanja osumnjičeni državljanin Moldavije je uz kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave šibensko-kninske.
Datum objave: 20. Siječanj 2025
Pritvoren Moldavac koji je u Dubravi provalio u nedovšenu kuću, pokrao stvari i potom u obližnjoj šumi izazvao požar
Iz kategorije:
Crna kronika