Najbolji šibenski sportaši, sportašice, klubovi i treneri te perspektivni sportaši i sportašice u 2019. godini dobili su zaslužene nagrade i priznanja na tradicionalnoj svečanosti u Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku. Manifestaciju proglašenja najboljih organizirala je Zajednica sportova Grada Šibenika, a svečanost su uveličali gradonačelnik Šibenika Željko Burić, šibensko - kninski župan Goran Pauk, i pomoćnik glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora Siniša Krajač.
Najbolja muška ekipa: Hrvatski nogometni klub "Šibenik"
Najbolji ženski sastav: Ženski košarkaški klub "Šibenik".
Najbolji trener: Damir Lambaša iz Kickboxing kluba "Dalmatino".
Najbolji sportaš: Robert Vukičević, Plivački klub "Šibenik"
Najbolja sportašica: Nives Radić, Kickboxing kluba "Dalmatino"
Posthumna nagrada za rad u sportu: Milivoj Mita Boranić i Neven Guberina
Nagrada dugogodišnjem zaslužnom sportskom djelatniku: Nikica Cukrov
Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu: Goran Šimić
Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu: Zvonko Erak
Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom: Milan Maretić, Mateo Denc i Niko Rajić, Udruga „Aurora“.
Priznanje za dugogodišnje sportsko djelovanje: Biciklističkom klubu "Fortica" i Kickboxing klubu "Dalmatino"
Priznanje za dugogodišnji rad u sportu i promociju šibenskog sporta: Ivo Mikuličin
Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa: Hrvatski olimpijski odbor
Zahvalnica za podršku u djelovanju Zajednice sportova grada Šibenika: Siniša Krajač, HOO
Nagrade perspektivnim sportašima: Tin Jurić, OKK "Dražen Petrović", Mare Mileta, Karate kluba "Šibenik" i Luka Popović, Plivački klub "Šibenik"
Popis svih nagrađenih:
Nagrada za najbolju mušku ekipu u 2019. godini:
1.Hrvatski nogometni klub „Šibenik“
2.Malonogometni klub „Crnica“
3.Vaterpolski klub „Solaris“
Nagrada za najbolji ženski sastav u 2019. godini:
1.Ženski košarkaški klub „Šibenik“
2.Veslački klub „Krka“
3.Plivački klub „Šibenik“
Nagrada za najbolje trenere u 2019. godini:
1.Damir Lambaša, Kickboxing klub „Dalmatino“
2.Stipe Bralić, Ženski košarkaški klub „Šibenik“
3.Teo Piasevoli, Jedriličarski klub „Val“
Nagrada za najboljeg sportaša u 2019. godini:
1.Robert Vukičević, Plivački klub „Šibenik“
2.Marko Smolić, Jedriličarski klub „Val“
3.Filip Radaj, Malonogometni klub „Crnica“
Nagrada za najbolju sportašicu u 2019. godini:
1.Nives Radić, Kickboxing klub „Dalmatino“
2.Karmela Makelja i Snježana Prgomet, Kickboxing klub „Dalmatino“
3.Marija Kardum , Plivački klub „Šibenik“
Posthumna nagrada za rad u sportu:
Milivoj Boranić
Neven Guberina
Nagrada za dugogodišnjeg zaslužnog sportskog djelatnika:
Nikica Cukrov
Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu u 2019. godini:
Goran Šimić
Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu u 2019. godini:
Zvonko Erak
Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom:
Milan Maretić, Mateo Denac i Nika Rajić
Priznanje za dugogodišnje djelovanje:
Biciklistički klub „Fortica“
Kickboxing klub „Dalmatino“
Priznanje za promociju šibenskog sporta:
Ivo Mikuličin
Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa u 2019. godini:
Hrvatski olimpijski odbor
Zahvalnica za podršku u djelovanju Zajednice sportova grada Šibenika:
Siniša Krajač
Perspektivni sportaši sa značajnim uspjesima u 2019. godini:
Tin Jurić, OKK Dražen Petrović
Mare Mileta, Karate klub Šibenik
Luka Popović, Plivački klub Šibenik
PERSPEKTIVNI SPORTAŠI:
OKK DRAŽEN PETROVIĆ:
VITO SUTLOVIĆ
VITO GRGURIN
JAKOV RAMADŽA
ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ŠIBENIK:
TONINA ILIĆ
JOSIPA MILKOVIĆ
PETRA DRAGOVIĆ
KK AKADEMIJA ANĐA JELAVIĆ:
LUIĐA PRAŽEN
GABRIJELA MAMUŽIČ
ANA-MARIJA SAMOHOD
RUKOMETNI KLUB ADRIATIC:
VICE ŠUPE
ROKO KLISOVIĆ
ŠIMUN CUKROV
RUKOMETNI KLUB ŠIBENIK 2015:
LOVRE VUKELJA
MARIN BARANOVIĆ
KARLO NIKOLIĆ-KOVAČIĆ
MALONOGOMETNI KLUB CRNICA:
ŠIMUN BAŠELOVIĆ
DUJE BRAICA
PETAR VARNICA
HNK ŠIBENIK s.d.d.:
KRISTIJAN ILIĆ
BRUNO PAJIĆ
IVANO MATAS
NK ŠKOLA NOGOMETA JOSO BEGO:
ROKO DŽEPINA
ANTON SLAVICA
BEPO BARBAČA
NOGOMETNI KLUB MIHOVIL:
PETAR GOVIĆ
TONI GERBEC
NINO MRDEŽA
VATERPOLSKI KLUB SOLARIS:
IVANO BELAMARIĆ
TONI MARINČIĆ
DUNKO BRANISAVLJEVIĆ
ŽVK VIKTORIA:
HANA MIJAT
MARCELA LOVRIĆ-CAPARIN
TONINA VLAHOV
ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK:
LUCIJA MILETA
BARBARA FLOIGL
LARA ERCEG
STOLNOTENISKI KLUB ŠIBENIK:
FRANKA MIŠKIĆ
VITO ŽMARA
LORETA MANDIĆ
STOLNOSTENISKI KLUB ZATON:
ANĐELA ŽIVKOVIĆ
GIMNASTIČKI KLUB ŠIBENIK-DALMACIJA:
ANDREA MAČUHAT
MIHAELA GLASNOVIĆ
MARIJA GLASNOVIĆ
GIMNASTIČKI KLUB DIŠPET:
FRANE AUŽINA
ŠIME JADREŠKO
LUCIJA SUNARA
TAEKWONDO KLUB JURAJ DALMATINAC:
AUGUST LAMBAŠA
LAURA LOKAS
TONKA DESANIĆ
KARATE KLUB ŠIBENIK:
DALILA MEHULIĆ
JURAJ ŠKENBER
KARATE KLUB ŠIBENIK 1066:
ROKO ŽUPANOVIĆ
LANA ŠUŠA
GABRIJELA BURIĆ
HRVAČKI KLUB ŠIBENIK:
NIKO ŽIVKOVIĆ
TONI MIJIĆ
IVANO ILIĆ
JUDO KLUB ŠIBENIK:
MARKO GULIN
LUCA LOKAS
DINO ARAMBAŠIĆ
ATLETSKI KLUB ŠIBENIK:
EMIL JONES
IVE CUKROV
ELENA ILEKOVIĆ
KARTING KLUB CINA RACING KART:
NINO ŠKUGOR
PLIVAČKI KLUB ŠIBENIK:
MATEJ VUKIČEVIĆ
MAURO GALIĆ
JAKOV MIKULANDRA
PLIVAČKI KLUB MORE:
IVA HALUŽAN
NIKO ŽURIĆ
NOA ŽUPANAC
VESLAČKI KLUB KRKA:
FRANKA ZORČIĆ
FRANKO DOBRA
ŠIME SLAVICA
JEDRILIČARSKI KLUB VAL:
KIARA RADNIĆ
MARIJA KOVAČ
MARUL VLAHOV