Datum objave: 27. Rujan 2021

PRVENSTVO U PETANQUEU / Krešimir Ivančević osvojio prvo mjestu u kategoriji za muškarce, a Kristina Vukošić Popov u ženskoj konkurenciji

Krešimir  Ivančević  iz kluba  PK Dalmatino osvojio je prvo  mjesto za muškarce na  Prvenstvu Hrvatske u Pétanque za  disciplinu "pojedinac" za muškarce  i žene koje je održano na terenu Rasadnik u Šibeniku proteklog vikenda.Drugo mjesto je pripalo Miru Mikulandri iz kluba PK Vodice,  a na treće mjesto se plasirao  Ivan Lambaša iz PK  Šibenik

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila Kristina Vukošić  Popov iz  PK Tribunj. Drugo mjesto je pripalo Aleksandri Altunin Acalin iz PK  Dalmatino, a treće Grozdani Juričev Šprljan iz Pétanque klub Vodice

Za dva tjedna  na terenima petanque centra Rasadnik na  Vidicima  održat će se dvodnevni  međunarodni turnir  u disciplinama dublet i triplete.
 Petanque je vrsta boćarske koja je potekla iz Francuske, a prvi puta se spominje početkom 20 stoljeća. Igra je zastupljena u cijeloj Europi (43 zemlje) i u svijetu (104 zemlje). Prvo Europsko prvenstvo je održano 1957., a svjetsko 1959. godine. Prvenstva se, kako europska tako i svjetska, održavaju svake godine, a na njima sudjeluju muške i ženske reprezentacije (seniorske i juniorske).