Datum objave: 10. Studeni 2021

ZLATNI DUPIN / Mali plivači iz PK Šibenik osvojili sedam medalja i pehar među 300 sudionika

Završeno je 28. plivačko natjecanje "Zlatni dupin". Na splitskom Poljudu okupilo se više od 300 plivačica i plivača iz 11 klubova, među njima i iz PK Šibenik.

Za plivački klub Šibenik nastupilo je 19 plivača.U ženskoj konkurenciji nastupili su Klara Pilipac, Petra Pešić i Tonka Huljev. U muškoj konkurenciji plivali su Grgo Radnić, Vinko Bačelić, Šimun Dučić, Marko Grubišić, Vito Ljepava, Špiro Mirčeta, Niko Radovčić, Ante Paladin, Matko Bogdan, Matej Mikulandra, Bruno Morić, Bepo Šišak, Božo Dodig, Petar Blažević, Fran Validžić i Niko Erceg.

Natjecanje je održano u tri kategorije. A kategorija za plivače 2010. godište i plivačice 2011. g., B kategorija za plivače 2011. g., i plivačice 2012. g., te C kategorija za plivače 2012. g. i mlađe te plivačice 2013. godište i mlađe.

Naši malci su otplivali odlične utrke te dobili sve pohvale za zalaganje od trenera. Prvo ćemo spomenuti Klaru Pilipac i Petru Pešić koje su po prvi put nastupile na natjecanju i otplivale odlična vremena.

Ukupno su plivači PK Šibenik osvojili 7 medalja i 1 pehar. Krenimo redom: u A kategoriji najbolji rezultat imao je Matko Bogdan s 5. mjestom na 100 prsno. Šimun Dučić je bio 9. u istoj disciplini i 7. na 100 leptir. Marko Grubišić osvojio je dva 8. mjesta u disciplinama 100 leptir i 100 leđno. U ženskoj konkurenciji Tonka Huljev je doplivala do 7. mjesta na 100 leđno.

B kategorija: Vito Ljepava osvojio je 2. mjesto  i srebrenu medalju na 50 leptir. U disciplini 100 mješovito ostvario je 5. vrijeme dok je u disciplini 50 slobodno ostvario 6. vrijeme. Još jedno 5. mjesto osvojio je Fran Validžić Ercegovac u disciplini 50 leptir. U ženskoj konkurenciji odlična je bila već spomenuta Petra Pešić koja je bila 6. na 50 leđno i 9. na 50 prsno.

C kategorija bila je najuspješnija za naše plivačice i plivače. Jedinu medalju u ženskoj konkurenciji osvojila je Klara Pilipac koja je bila 3. u disciplini 25 slobodno. Uz to Kara je dodala još 6. mjesto u disciplini 25 leđno. U muškoj konkurenciji Grgo Radnić je osvojio dvije medalje, srebro na 25 slobodno i broncu na 25 leptir. Uz to Grgo je bio drugi najuspješniji plivač C kategorije sveukupno. Ante Paladin je također doplivao do dvije medalje. U disciplini 25 prsno Ante je bio zlatni dok je u disciplini 100 mješovito bio srebrni. Još jednu medalju dodao je Božo Dodig koji je u disciplini 25 leptir bio srebreni. U disciplini 100 mješovito Božo je ostavario 8. mjesto. Među deset najbržih plasirali su se još i Bruno Morić s 9. mjestom na 25 leđno i Vinko Bačelić s 5. mjestom na 25 leptir i 6. mjestom na 100 mješovito.