Datum objave: 23. Studeni 2021

KARATE / Šibenski karataši na Grobničkom karate kupu u konkurenciji 421 natjecatelja osvojili devet odličja

Stanko Ferić

Šibenski karataši članovi karate kluba „Šibenik” osvojili su devet odlična na 9. Karate Grobničan kupu u u konkurenciji od čak 421 natjecatelja iz 34 kluba. Osam šibenskih boraca izborilo je šest finala i pokazalo što Šibenik znači i koliko vrijedi u karate sportu.
Na Grobničkom karate kupu koji je održan u Čavlima, Ana Pentek je izborila zlatno odličja u skupini učenica i srebrno odličje u kadetkinjama, a Lucija Bilić je izborila srebro u kategoriji juniorki i treće mjesto u skupini djevojčica. Dalila Mehulić je izborila srebro u kategoriji djevojčica, a u istoj kategoriji treće mjesto je osvojila Karmen Gabmiroža. Juraj Škenber je u jako velikoj konkurenciji dječaka 2010. godište izborio brončano odličje dok je David Zoričić skupinama mlađih seniora i seniora osvojio dvije srebrne medalje.
Nastup na Grobničkom karate kupu bio je ujedno i prvi uspješni nastup pod vodstvom novog trenera karate kluba "Šibenik", profdesora kineziologije Mile Topića.