Datum objave: 24. Lipanj 2022

VATERPOLO / Hrvatska pobijedila Njemačku 13 : 9. Izbornik Tucak nije zadovoljan. Grci su pobijedili Japan s 11 razlike.

U drugoj utakmici Svjetskog prvenstva vaterpolisti Hrvatske su nakon zadovoljavajućeg remija Grčkom, pobijedili Njemačku. Rezultat je na kraju utakmice bio 13:9. Iako je Hrvatska pobijedila, izbornik Ivica Tucak bio je opravdano nezadovoljan jer je rezultat mogao i morao biti daleko bolji. Hrvatska je u prve dvije trećine nadigrala Njemačku i na poluvrijeme otišla s izvrsnih 8 : 2, a onda je pala u ponor. U trećoj četvrtini igrala uspjela je izvući tek 2 : 2, a u zadnjoj je trećini potonula kao Titanic i izgubila s 3 : 5 te završila utakmicu s (pre)skromnom gol razlikom. Koliko je to bitno pokazalo se vrlo brzo, Grčka je pobijedila Japan s čak 11 golova razlike, pa će reprezentacija Hrvatske u zadnjoj utakmici morati loviti gol razliku od najmanje 12 pogodaka da bi bila prva u grupi.