Datum objave: 26. Lipanj 2022

VATERPOLO / Tuckovi izabranici uspjeli su pobijediti prgave, vesele Japance koji igraju čudan razigrani vaterpolo.

Reprezentacija Hrvatske očekivano je na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj pobijedila reprezentaciju Japana (21:13), ali ne onako lako, a ponajmanje onako uvjerljivo kako se očekivalo i kako je trebalo biti. Čini se da su izabranici Ivice Tucka jako podcijenili prgave i vesele Japance koji igraju čudan razigrani vaterpolo pa su čk glatko izgubili prvo poluvrijeme i to s dva gola razlike.
U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala ozbiljnije pa je u finišu utakmice (konačno) razbila Japance, ali sve je to bilo prekasno za postizanje razlike od 12 golova koliko je bilo potrebno za prvo mjesto u skupini.
Nakon utakmice Tucak se žalio na suce koji su, po njegovom mišljenju, Japancima tolerirali grubu igru, no činjenica je da Japanci u prvom poluvremenu bili bolji. Igrali su brzo, dopadljivo i nisu pokazivali nikakav respekt prema svjetskoj vaterpolskoj velesili kakva je Hrvatska.