Datum objave: 07. Srpanj 2022

EUROPSKO JUNIORSKO PRVENSTVO / Šibenski plivač Toni Slavica srušio osobni rekord i plasirao se u polufinale Europskog juniorskog prvenstva

Stanko Ferić

Reprezentativac Hrvatske, šibenski plivač, član PK „Šibenik” Toni Slavica na Europskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Rumunjsko, srušio je osobni rekord i plasirao se u polufinale. Polufinalna utrka na kojoj će Toni plivati u izuzetno jakoj konkurenciji, na rasporedu je danas u 17,40 sati.
Na Europskom juniorskom prvenstvu u Rumunjskoj sudjeluju 494 najbolje plivačice i plivače iz 42 zemlje. Boje Hrvatske na tom prvenstvu brani 5 plivačica i 9 plivača među kojima je i najbolji šibenski plivač Toni Slavica koji je normu za nastup EP-u isplivao u ožujku.
Prvog dana natjecanja ženska štafeta 4 x 100 slobodno ostvarila je plasman u finale i u konačnici zauzela odlično 6. mjesto. I muška štafeta se izborila finale , ali je u finalnoj utrci diskvalifikaciju zbog nepravilne izmijene plivača.