Datum objave: 07. Studeni 2022

PRVO KOLO FERbasket LIGE / Šibenski studenti pobijedili Indukciju,u sljedećem kolu čeka ih teška utakmica

Zagrebački Studentski košarkaški klub Šibenik u novu je sezonu ušao pobjedom 65-49 protiv Indukcije.

Od prvih minuta susreta "narančasti" su se odvojili od protivnika. Odličnim protokom lopte i visokim intenzitetom u obrani koj je donio poene iz kontranapada Šibenčani su brzo otišli na dvoznamenkastu prednost, da bi onda do poluvremena ispustili veći dio tog vodstva. Posebno su se u prvom dijelu tricama istaknuli Ivan Šolić i Ivan Baljkas, dok je Luka Skorić vrhunski razigravao momčad.

U treću četvrtinu "studenti" su opet ušli jednako furiozno kao i u samu utakmicu. Protivnike su natjerali na veći broj pogrešaka i teške šuteve, a iako su ih protivnici iz Indukcije dosta i pogodili, ipak je to bilo itekako nedovoljno. Odlično je u reketu u tom periodu igrao Josip Marin, a ostatak momčadi ga je pratio do kraja te donio Šibenčanima vrijednu prvu pobjedu u novoj sezoni.

Idući tjedan je u nedjelju u večernjem terminu na rasporedu utakmica protiv FSB-a, koji je dosad za SKK Šibenik predstavljao veliku prepreku.

SKK ŠIBENIK: Šolić 16, Skorić 13, Marin 12, Roman 10, Baljkas I. 8, Pancirov 6, Jerkin, Kulušić, Mioč, Baljkas A.