Datum objave: 29. Studeni 2022

RITMIČKA GIMNASTIKA / Zlato i srebro šibenskih ritmičkih gimnastičarki na Međunarodnom natjecanju „Dani Budve 2022“ u Crnoj Gori

Šibenske ritmičke gimnastičarke Dora Jurčević, Nika Bujas, Gabriela Jakovljević, Mia Nakić i Maria Kalpić, članice gimnastičkog kluba „Šibenik – Dalmacija” postigle su izvanredne uspjehe na Međunarodnom natjecanju ritmičke gimnastike „Dani Budve2022“ u Crnoj Gori.
U kategoriji seniorki Tonka Sladoljev osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju u vježbi s obručem, a u vježbi s čunjevima bila je 2. i osvojila srebrnu medalju.

Dora Jurčević 1. mjesto i zlatnu medalju osvojila je u vježbi s čunjevima dok je u vježbi s obručem osvojila je 2. mjesto i srebrnu medalju. U kategoriji Juniorki Nika Bujas osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju, a Gabriela Jakovljević bila je 2. osvojila je srebrnu medalju. U kategoriji kadetkinja Mia Nakić osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju, a Eva Maria Kalpić 2. mjesto i srebrnu medalju.

Trenerice Ivančica Jakoliš, Nena Kulušić iznimno su zadovoljne nastupom šibenskih gimnastičarki i njihovim plasmanima.