Datum objave: 07. Prosinac 2022

PLIVANJE / Plivački klub „More“ postigao odlične rezultate na Otvorenim splitskim igrama i Regionalnom prvenstvu Hrvatske

Plivačice i plivači Plivačkog kluba „More“, početnici i mlađi kadeti nastupili su u prvom kolu Otvorene splitske lige te na startu postigli odlične rezultate. Plivački klub „More“ predstavljali su: Vice Klarić, Jure Barišić, Mihael Miletić, Mislav Badurina, Mate Džepina, Petar Stegić, Vice Cvitan, Jakov Dujček, Uršula Dunkić, Nikolina Ninić, Laura Petričić, Luna Kunčić, Marin Šarić, Boris Garma, Marko i Ante Dželalija, Marko Perišić, Pave Rončević, Šimun Puzić, Lovre Aužina, Toma Batinica, Luka Šupe, Niko Brkić, Ema Svračak, Tara Masnikosa, Nika Kovačić, Sara Đidara, Nika Živković, Sara Pešić i Tara Knežević.
Najbolje rezultate postigli su Mate Džepina, Petar Stegić, Mislav Badurina i Lana Kunčić.
Mate Džepina osvojio je dvije zlatne medalje na 25 m leđno i 100 m slobodno. Petar Stegić u istim je disciplinama osvojio dvije srebrne medalje, a Mislav Badurina je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 m prsno i brončanu medalju u disciplini 100 m slobodno. Luna Kunčić na 100 m slobodno zauzela je odlično četvrto mjesto.
U isto vrijeme kada su se početnici i mlađi kadeti PK „More” natjecali u prvom kolu Otvorene splitske lige stariji plivači nastupili su u Zadru na Regionalnom prvenstvu Hrvatske. Plivački klub „More“ predstavljali su Noa Županac, Marita Iva Bračić, Adrian Lokas, Goran Stegić i Tonko Karađole. Najbolji rezultat postigla je štafetna 4 x 50 m Tonko Karađole, Goran Stegić, Adrian Lokas i Noa Županac koja je u konkurenciji mlađih juniora osvojila srebrnu medalju. U Individualnim nastupima Goran Stegić je osvojio dvije srebrne medalje u disciplinama 100 m leđno i 200 m mješovito te dvije brončane medalje u disciplinama 200 m leptir i 200 m leđno.
Plivači PK „More” postigli su norme za nastup na Prvenstvu Hrvatske u Rijeci.