Datum objave: 27. Prosinac 2022

PLIVANJE / Šibenski plivač Toni Slavica novi je državni prvak u juniorskoj i mlađe seniorskoj kategoriji na 100, 200 i 400 mješovito i seniorski prvak na 200 mješovito

Toni Slavica, član plivačkog kluba „Šibenik” novi je državni prvak u juniorskoj i mlađe seniorskoj kategoriji na 100, 200 i 400 mješovito i seniorski prvak na 200, a postavio je i novi juniorski rekord Hrvatske na 200 metara mješovito 1:59,90.
Uspjehe i rekorde Toni je ostvario na Prvenstvu Hrvatske u 25 metarskim bazenima koje je održano u Rijeci na kojem je nastupilo 400 najboljih hrvatskih plivačica i plivača iz 40 klubova.
Za plivački klub „Šibenik” nastupili su Matej Vukičević, Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić i Mauro Galić u konkurenciji mlađih juniora te Toni Slavica u konkurenciji juniora.
Očekivano najviše uspjeha ostvario je najbolji šibenski plivač Toni Slavica. Toni je nastupio u disciplinama 100, 200 i 400 mješovito. Prvog dana natjecanja postao je novi državni prvak u juniorskoj i mlađe seniorskoj kategoriji u disciplini 100 mješovito. Trećeg dana natjecanja plivala se disciplina 200 mješovito u kojoj je Toni došao do naslova prvaka Hrvatske u juniorima, mlađim seniorima i seniorima. U popodnevnom finalu isplivao je vrijeme 1:59,90 što je novo vrijeme juniorskog rekorda Hrvatske.
Posljednjeg dana natjecanja, u najduljoj mješovitoj dionici, Toni je osvojio naslov seniorskog prvaka po 4. put za redom.
Mlađi juniori su imali nešto manje uspjeha u plasmanima jer su svi nastupili s plivačima koji su stariji od njih. Josip Bepo Srzić je nastupio u dva seniorska B finala, i to u disciplinama 100 i 200 prsno. Najbolji plasman među mlađim juniorima imao je u disciplini 100 prsno u kojoj je zauzeo 6. mjesto. Plasman na 6. mjesto imao je i kadet Mauro Galić. Mauro je to isplivao u svojoj najboljoj disciplini, 100 leptir. Matej Vukičević je nastupio u sprinterskim disciplinama a najbolji plasman imao je u disciplini 50 leđno u kojoj je zauzeo 9. mjesto. Šimun Srzić je najbolji plasman imao u disciplini 1500 slobodno u kojoj je osvojio 11. mjesto. Naši mlađi juniori nastupili su i štafetnim utrkama, u disciplinama 4x50 slobodno i 4x100 slobodno osvojili su 6. mjesta.