Datum objave: 17. Siječanj 2023

STUDENTSKA KOŠARKA / KK Šibenik u Zagrebu vratio se pobjedničkim navikama i zadržao drugo mjesto na ljestvici

Diana Ferić
Diana Ferić

Studentski košarkaški klub Šibenik nakon pauze vratio se pobjedničkim pa je u u prilično jednosmjernoj utakmici slavio protiv Q-Packa s uvjerljivih 73-45.

Od prve su minute "narančasti", vidno željni igre nakon višetjedne pauze, opasno nametnuli svoj ritam, te na momente već u prvoj četvrtini vodili i po ogromnih 20 razlike.

Brzi kontranapadi uz nekoliko zabijenih trica bili su izvrstan recept za rješavanje protivnika u ranoj fazi utakmice, a s obzirom na širu rotaciju, svježina Šibenčana posebno se vidjela u obrani, gdje su "studenti" potpuno ugasili protivnike.

U tom segmentu igre posebno se istaknuo svestrani kradljivac lopti Nikola Pulić, koji je gotovo postigao triple double učinak, s devet poena, deset asistencija i - osam ukradenih lopti!

Najbolji strijelac bio je Josip Marin s 22 poena, a po 10 su dali Luka Skorić i Ivan Šolić.

Ekipa Šibenika je i dalje drugoplasirana s četiri pobjede i jednim porazom dok je na vrhu neporaženi FSB.

SKK Šibenik: Marin 22, Skorić 10, Šolić 10, Pulić 9, Pancirov P. 8, Pancirov L. 6, Baljkas I. 3, Baljkas A. 3, Lučev 2