Datum objave: 15. Veljača 2023

KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA / „Šibenka” pobjedom nad „Furnirom” 68 : 55 izborila polufinale Kupa Krešimira Ćosića.

Stanko Ferić

Šibenka” je u tvrdoj utakmici jakih obrana pobjedom nad „Furnirom” 68 : 55 izborila polufinale Kupa Krešimira Ćosića.U prve dvije četvrtine „Furnir” je stalno vodio u jednom trenutku i s 9 koševa razlike, no do poluvremena je „Šibenka” uspjela smanjiti zaostatak na samo -3 koša.
U nastavku utakmice „Šibenka” je zaigrala odličnu obranu za koju „Furnir” nije imao rješenje kao ni za izvrsnu „Šibenkinu” taktiku u napadu. Zahvaljujući tomu „Šibenka” je u jednom trenutku utakmice postigla seriju od 14 koševa, a nije primila ni jedan, a onda je stala pa ju je „Furnir” stigao, čak i poveo s košem prednosti.
Zahvaljujući prije svega odličnoj, organiziranoj, aktivnoj i uspješnoj obrani „Šibenka” je uspjela slomiti „Furnir” u završnici utakmice
i povesti s 11 koševa razlike te do kraja utakmice skor povećati na solidnih +13.