Datum objave: 18. Veljača 2023

NOGOMET / „Šibenik” i to na njegovom terenu u utakmici nazvanoj festivalom promašaja i žutih kartona

Stanko Ferić

Festivalom promašaja i žutih kartona nazvali su podravski mediji utakmicu „Slaven Belupo” : „Šibenik” u kojoj je „Šibenik” prvi puta u povijesti 1. HNL pobijedio „Slaven”. „Šibenik” je prije ove pobjede sa „Slavenom”odigrao 22 službene utakmice i ni jednom ga nije uspio pobijediti. Tri važna, možda čak i presudna boda za mogućnost opstanka u 1. HNL „Šibeniku” je donio Stefan Perić. On je dao gol glavom nakon kornera u 19. minuti utakmice. „Slaven” kojem je ovo čak osami poraz za redom, nije do kraja utakmice uspio ni izjednačiti, a kamo li pobijediti. Od 19. minute do kraja utakmice redali su se promašaji jedan za drugim, a „Šibenikiku” je pobjedu sačuvao i golman Rogić odličnim obranama.
U tvrdoj utakmici zbog serije oštrih startova (ali i simuliranja) pala je kiša žutih kartona. Tu je „Slaven” bio puno „bolji” od „Šibenika” pa je konačni rezultat u sakupljanju žutih kartona bio 6 : 3 za „Slaven Belupo. Foto: