Datum objave: 28. Veljača 2023

STUDENTSKA KOŠARKA /Studentski košarkaški klub Šibenik u Zagrebu svladao je FINA Hacklere 91-50.

Nakon tri uzastopna poraza, Šibenčani su se velikom pobjedom nad FINA Hacklerima od čak 41 razlike vratili na pravi put, i to usprkos izostanku nekih bitnih igrača.

Od samog početka "narančasti" su krenuli jače u utakmicu zabivši 14 poena u prvih pet minuta igre, a već je na kraju prve četvrtine bilo +11 (24-13). U drugoj četvrtini su u potpunosti otpuhnuli svoje protivnike odličnom igrom, kako u obrani gdje su potpuno ugasili protivnika, tako i u napadu, gdje su kontrama i odličnom šuterskom predstavom zatrpali koš protivnika te na predah otišli s +29 (48-19).

Prednost je samo rasla te je krajem treće dionice bilo +40 (71-31), a od tad su do kraja Šibenčani mirno priveli utakmicu kraju.

Sva osmorica šibenskih košarkaša upisala su se u strijelce, a najbolji je bio Luka Skorić s 20 poena i pet asistencija, te šutom iz igre fantastičnih 9 od 10.

Dvoznamenkasti su još bili i Lučev s 15 poena, Pulić s 13, Marin s 12 te Šolić i Paško Pancirov s 11 poena.

Šibenik je sad četvrti s omjerom 6-4 dva kola prije kraja regularne sezone.

SKK Šibenik: Skorić 20, Lučev 15, Pulić 13, Marin 12, Šolić 11, Pancirov P. 11, Mioč 6, Pancirov L. 3