Datum objave: 27. Studeni 2010

Šibenski vaterpolisti porazili favorita Jadran

Šibenski vaterpolisti u petom su kolu ovogodišnje Jadranske lige ostvarili prvu pobjedu. U domaćem su bazenu, kako prenosimo s najboljeg hrvatskog sportskog web portala Sportnet, potpuno zasluženo, porazili favorizirani Jadran iz Splita s 14:12. Uz odličnog Jukića na golu te veliki doprinos Brkića koji je zaigrao po prvi put ove sezone, ali i raznovrsnost u napadu, mlada je šibenska momčad uz osvojene bodove stekla i dodatnu dozu samopouzdanja za nastavak prvenstva.Već u prvom napadu Splićani su došli u vodstvo: izborili su igrača više, a brojčanu prednost u bazenu iskoristio je Vukić. Nije dugo trebalo da domaćini odgovore: na identičan način u strijelce se upisao i Brkić. Janson Wigo ponovno donosi vodstvo gostima, a za 2:2 pogodio je Babić koji je iznenadio vratara Kačića. Kontrom koju je uspješno završio Vuleta, a zatim i golom centra Smodlake Jadran je došao do dva gola prednosti. Jakov Belamarić pogodio je izvana za 3:4, a konačnih 3:5 na kraju prve četvrtine postavio je J. Wigo s igračem više.Fantastično su Šibenčani zaigrali u drugoj četvrtini. U samo šest minuta postigli su četiri pogotka i došli do prvog vodstva (7:6). Ali na samom startu druge dionice igre Jadran je imao i plus tri (3:6). Upornost i velika želja isplatila se domaćinima. Kučević je pogotkom zaključio odličnu akciju svoje momčadi. Benić je iskoristio asistenciju Brkića i smanjio na 5:6, a izjednačenje je donio kapetan Vlahović. Prvo vodstvo Zeljkova je momčad ostvarila u 14. minuti kad je pogodio Santini. Drac Wigo samo nakratko je izjednačio, a Domagoj Belamarić, s igračem na leđima, pogodio je za 8:7 na poluvremenu.Razigrani su domaći vaterpolisti i u nastavku utakmice. Premda je novom kontrom Vulete gostujući sastav došao na 8:8 do kraja četvrtine Šibenčani su, na krilima Funcuta i ostatka publike koja je bodrila domaćine tijekom cijele utakmice, uzvratili s tri pogotka u nizu. Brkić je precizan iz peterca, a Vlahović i Stojanović s igračem više za 11:8. Na kraju četvrtine iznimno raspoloženi vratar Jukić, uz pomoć stative, zaustavio je i peterac D. Wigu.Niti u posljednjoj četvrtini gosti nisu u pitanje doveli pobjedu domaćina. Za 12:9 precizan je Deni Šarić kojega su vaterpolisti Jadrana ostavili nepokrivenog. U strijelce se tada upisuje i Stojanović za plus četiri (13:9). Koljanin i Vukić smanjuju za 13:11, a za konačnih 14:12 precizni su Brkić, odnosno Vuleta.Kod domaćina najefikasniji je s tri gola bio Edi Brkić, od ove sezone, pomoćni trener seniorske momčadi, koji je registriran i može nastupati, kao što je bio slučaj u večerašnjoj utakmici. Pridružili su mu se, s po dva gola, Vlahović i Stojanović. Na suprotnoj strani goste su s po tri gola predvodili Vukić, J. Wigo i Vuleta. (Hrsport.net)[caption id="attachment_5874" align="aligncenter" width="567" caption="FOTO: Arhiva vk-sibenik.hr"][/caption]Šibenik – Jadran 14:12 (3:5, 5:2, 3:1, 3:4)Šibenik, bazen u Crnici, 200 gledateljaŠibenik: Jukić (12 obrana), Santini 1, Babić 1, D. Belamarić 1, Antić, J. Belamarić 1, Vlahović 2, Brkić 3(1), Stojanović 2, Erak, Kučević 1, Benić 1, Vrebac, Šarić 1, trener: Mate Zeljak.Jadran: Kačić (4 obrane), Jelavić, Vukić 3, Vlaić, D. Wigo 1, Smodlaka 1 ,J. Wigo 3, Vuleta 3, Brnas, Gluhaić, Banovac, Visković, Koljanin 1, Divković, trener: Mirsad Zajmović.Igrač više: Šibenik 6/8, Jadran 6/11Peterci: Šibenik 1/1, Jadran 0/1Tri osobne greške: Santini 24', D. Wigo 27'Suci: Franulović (Rijeka) i Vlašić (Zagreb)