Datum objave: 20. Studeni 2010

Šubićevac:U sudačkoj nadoknadi izborili bod

Diana Ferić
Diana Ferić
Neriješenim rezultatom 3 : 3 završila je utakmica između Šibenika i Slaven - Belupa večeras na Šubićevcu. Igralo se pred 500 gledatelja i po vrlo teškom terenu. Najprije su poveli gosti golom Josipa Milardovića. Nakon toga  Šibenčani su krenuli agresivnije ali do kraja prvog poluvremenena nije bilo promjene. Drugo poluvrijeme započelo je dobro za Šibenčane. U 50. minuti  izjednačili  su golom Kartela, a svega tri minute kasnije mrežu gostiju zatresao je i Alispahić  iz jedanaesterca te je Šibenik  poveo sa 2 : 1. Potom je u 83. minuti iz jedanaesterca pogodak postigao Belupov igrač Vojnović  pa je došlo do izjednačenja. Ni jedna ni druga momčad nije se predavala. U 87. minuti igre posrećilo se  šibenskom igraču Božiću koji je doveo Šibenik u vodstvo. On je, inače, ušao u igru u drugom poluvremenu.  Ipak, pri samom kraju, u sučevoj nadoknadi  gol je dao Belupov igrač Delić i  izjednačio rezultat. Jedna i druga momčad je, unatoč lošem terenu, igrala otvoreno i napadački. Sljedeću utakmicu Šibenik igra u gostima, u Vinkovcima protiv Cibalije.Izvještaj s utakmice portala Sport.net

Koštala ih sudačka nadoknada

U zadnjim trenucima utakmice nogometaši Šibenika ostali su bez sva tri boda. Pogodak Mateasa Delića u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Slaven Belupu donio je bod u uzbudljivoj utakmici u kojoj su gosti vodili jedanput, Šibenik je u samo dvije minute nastavka stigao do preokreta. Koprivničani se ponovno vraćaju u igru, Božić donosi vodstvo svojoj momčadi, sve do spomenute sudačke nadoknade. 3:3, rezultat kojim su daleko zadovoljniji gosti. Šibenčani žale za prokockanim bodovima, a osim načina na koji su primili gol na samom kraju utakmice, boljet će ih i odluka starog znanca Vučkova u 81. minuti.Na prvo uzbuđenje čekalo se do šeste minute: Georgievski je ubacio, a Jelić umjesto nogom pokušao je glavom i prilika je propala. Tri minute kasnije Bagarić je svog vratara spasio većih neugodnosti jer izbio je loptu ispred domaćih napadača. U desetoj minuti prva odlična prilika za goste: Vojnović je pucao iskosa s desne strane, ali nije pogodio na željeno mjesto. Ali jest zato Milardović dvije minute kasnije. Bagarić je izveo slobodan udarac, najviši u skoku je gostujući veznjak koji glavom pogađa za vodstvo svoje momčadi.Tri minute kasnije Modri su mogli do izjednačenja, ali Alispahić se nije snašao u dobroj poziciji. Pokušao je i Gović, ali blok je spriječio da lopta dođe do napadača domaće momčadi. I u 20. minuti pokušali su domaći, ali Jelić je loše pucao. Nekoliko minuta kasnije ponovno je pokušao Jelić, ovog puta znatno bolje, Rodić je morao intervenirati i odbiti u korner. Pokušao je i dva puta Alispahić, ali ispriječio se pravovremeni blok gostujućih igrača.Puno je bliže pogotku bio Slaven u 34. minuti kad je Mujanović snažno odapeo, ali Blažević je paradom riješio taj udarac. I pred odlazak na odmor bilo je opasno u domaćem kaznenom prostoru: ubacio je Bagarić, lopta je prošla kroz šumu nogu na drugu stranu za Mujanovića koji pogađa vanjski dio mreže. Na poluvrijeme je Slaven Belupo otišao sa zasluženim vodstvom, domaćin je ponudio malo toga.Ali već početak nastavka ponudio je drugačiju igru domaćina. U 50. minuti Kokalović je još jednom reagirao ispred domaćih napadača i loptu odbio u korner kojeg je izveo Alispahić, točno na glavu Kartela koji s pet – šest metara glavom pogađa za izjednačenje. Veselje na tribini nije se ni stišalo, a na semaforu je svjetlilo 2:1. Georgievski je uposlio Jakoliša kojeg ruši Maras, Vučkov bez dileme pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je Alispahić. Samo šest minuta kasnije sreća se osmjehnula domaćinima: poslije ubačaja s desne strane visoko je skočio Vojnović, ali okvir gola ispriječio se izjednačenju. I četiri minute kasnije Vojnović je bio blizu gola, ali lopta je otišla uz samu vratnicu.Slaven je kontrolirao igru, a Šibenik je uglavnom bio orijentiran na kontre. U jednoj takvoj, u 65. minuti, mogao su Šibenčani izvući i više, Kartelo i Tokić nisu bili precizni. I minutu kasnije umjesto udarca Husmani je trebao tražiti Jakoliša, bilo bi veće opasnosti za Rodićev gol. 70. minuta donijela je novu obećavajuću kontru Modrima, ali Tokić je pokušao izdaleka iznenaditi Rodića, a imao je slobodne i Jelića i Jakoliša.Gosti su pokušavali izdaleka udarcima, Milardović, Vojnović i Mujanović nisu uspjeli pronaći cilj. Ali u 81. minuti dobili su poklon suca Vučkova. Start Georgievskog na Delića Vučkov je okarakterizirao kao prekršaj, premda je i s tribina bilo vidljivo da o jedanaestercu nema ni govora (lijevi bek domaćina čisto je odnio loptu koja je završila u autu). Uzaludni su bili protesti igrača i navijača Šibenika, riječki sudac kojeg na Šubićevcu ne pamte po dobru (uzvratna utakmica finala Kupa s Hajdukom prošle sezone), ostao je neumoljiv. Vojnović je namjestio loptu, ali njegov je udarac Blažević zaustavio, ali gostujući napadač drugu priliku nije propustio, pogodio je za 2:2.Uzbuđenjima tu nije bio kraj. Domaćin je krenuo po novi pogodak. Pucao je Jakoliš u 85. minuti tik pored vratnice, minutu kasnije Jelić je glavom očešao vratnicu poslije ubačaja Fuštara, ali u 87. minuti Rodić je morao u mrežu po loptu i treći put. Najbolje se u kaznenom prostoru snašao Božić koji je sa 11-12 metara pogodio za 3:2. Branio se Šibenik vrlo dobro sve do njima nesretne treće minute sudačke nadoknade. Umjesto da još malo zadrže loptu, jer imali su je u svom posjedu, olako su je izgubili, Slaven je krenuo u zadnji napad i preko jokera Delića stigao do pogotka za bod.Prejeftino su Šibenčani ostali bez dva boda u zadnjim trenucima utakmice, remi kojim zasigurno nisu zadovoljni. Premda će, s pravom, upirati prstom i u suca, razloge novog gubitka bodova na vlastitom terenu šibenski će prvoligaš morati tražiti i u svojim redovima. (Hrsport.net)