Datum objave: 21. Svibanj 2011

Kadeti Jollyja izgubili od Feniksa

Dora Žganjer

Kadeti Jolly JBS-a izgubili su od zagrebačkog Feniksa rezultatom 71:59 i na ovaj način se sa dva poraza oprostili od završnog turnira, prenosimo sa portala kosarka.org . Šibenčani su počeli dobro, i tricama Gulama i Gabrića došli do početnog vodstva, no vrlo brzo braća Bruno i Karlo Žganec preuzimaju stvari u svoje ruke i dovode Feniks u vodstvo. Zagrepčani su do odmora kontrolirali vodstvo, za veliki odmor imali su prednost od +6 (36:30). Zanimljivo da je u prvih dvadeset minuta cijela momčad ubacila svega 5 poena, dok su 31 poen polučili Karlo i Bruno.U nastavku Šibenčani pokušavaju nešto agresivnijom igrom doći do preokreta, u čemu su gotovo uspjeli, no iznimno loš šut ponovno ih je udaljio.Istu priču gledali smo u nastavku, a kada su zbog pet osobnih iz igre ispali prvo Tomisalv Gabrić, a zatim i Josip Baljkas, tanka klupa domaćih došla je do izražaja i pobjeda je zasluženo pripala Feniksu. Kod domaćih najefikasniji je bio Josip Gulam sa 16 poena, dok je za Feniks Karlo Žganec ubacio 34. Ovom pobjedom Feniks će u izravnom obračunu sa Cedevitom odlučivati o prvom mjestu, dok Jolly JBS-u ostaju još dva utješna susreta.U prvom susretu dana Cedevita je imala tek lakši trening sa nedoraslom ekipom Međimurja, koja je ‘pala’ već u prvoj četvrtini kada su Zagrepčani otišli na +24. U redovima pobjednika najefikasniji bio je Dorian Jelinek sa 25 poena, dok je Luka Momčilović u momčadi Međimurja sa 9 poena bio najefikasniji.U subotnjem programu od 18 sati na parket će Međimurje i Feniks, dok će od 20 sati igrati Jolly JBS i Kastav, slobodna je ekipa Cedevite. (kosarka.org)