Datum objave: 25. Srpanj 2021

OLIMPIJADA / Hrvatska na startu olimpijskog turnira pobijedila Kazahstan s 23 : 7. Tucak je odlično vodio reprezentaciju. Maro Joković zabio pet golova, a Luka Bukić četiri.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija Hrvatske koju vodi Ivica Tucak u prvoj utakmici olimpijskog turnira pobijedila je Kazahstan s 23 : 7. Igrala je odgovorno i angažirano pa Kazahstan nije imao ni najmanje šanse za neko iznenađenje. U prvoj četvrtini Kazahstanci su se nosili s Hrvatskom kako tako, a onda je u drugoj četvrtini sjajnom igrom ekipu prema pobjedi poveo Luka Bukić. Do kraja utakmice prednost je rasla, a na kraju moglo je biti i više od +15 za Hrvatsku. Najefikasniji bio je Maro Joković koji je zabio pet golova, a četiri gola zabio je Luka Bukić. Hrvatska je imala realizaciju 64 posto. Odličan je bio i golman Marko Bijač koji je obranio devet od 16 pokušaja.
Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u utorak u 12,50 sati po hrvatskom vremenu protiv reprezentacije Australije koja je u prvoj utakmici izgubila od Crne Gore s15:10.