Datum objave: 19. Srpanj 2024

SPOMENAR / Potukli se prodavači lubenica. Ima uhićenih i ozlijeđenih. Povod za tučnjavu - prodaja lubenica na fete.

Stanko Ferić
Stanko Ferić

Potukli se prodavači lubenica na šibenskoj rivi. Ima uhićenih i ozlijeđenih. Teško su ozlijeđeni prolaznik koji je pogođen velikom lubenicom u leđa i žena okju je lubenica pogodila u glavu. Povod za tučnjavu bila je prodaja lubenica na fete.
Policija je brzom intervencijom uspjeli obuzdati zaraćene prodavače lubenica, ali ne i spriječiti veliku materijalnu štetu i zaustaviti masovnu krađu lubenica do koje je došlo dok su se prodavači tukli.
Lubeničari su se potukli rečeno je iz policije zbog toga što je jedan od njih mimo dogovora počeo prodavati lubenice razane na pola i na fete umjesto samo u komadu. U tučnjavi koja je izbila među prodavačima lubenica sudjelovali neki mornari, lučki radnici i Šibenčani. Šaketanje i međusobno gađanje lubenicama pratio je veliki broj kibica i drukera koji su u želji da njihovi favoriti pobijede, poticali zaraćene na još žešći sukob.

U tučnjavi prodavača lubenica najviše je uživala mularija koja se naveliko mukte sladila razbijenim lubenicama.

Kada su lubeničari uhićeni i odvedeni u pritvor gradska uprava poslala je na poprište smetlare, a oni su vidjevši svu silu razbijenih lubenica pozvali Šibenčane koji imaju magarce da ih dovedu na rivu i nahrane lubenicama što je bolje nego da su ih bacali u more.

Šibenik 19. srpnja 1940.

Iz kategorije: Spomenar

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3