Datum objave: 26. Listopad 2010

Šibenk izgubio od Dinama

[caption id="attachment_1563" align="alignleft" width="300" caption="Funcuti nisu imali razloga za slavlje na Maksimiru "][/caption]Nogometaši Šibenika izgubili su od Dinama  u Maksimiru rezultatom  0 : 1 u 12 kolu prve HNL Gol za dinamo postigao je Tomečak u 69 minuti što znači da Dinamo nije lagano došao do pobjede. No, svejedno  je osvojio dragocjena tri boda i zadržao prvo mjesto na tablici. Šibenik je ostao na 14 mjestu s 12 bodova.Maksimirski dvoboj prošao je u znaku domaćina i šibenskog vratara Blaževića.Već u četvrtoj minuti kombinacija Tomečaka i Sylvestera izbacila je Slovaka u priliku, no svoj dan obranom je najavio šibenski vratar. Nedugo zatim Sammir je pokušao iz slobodnjaka, no Blažević je opet spreman. Potom su iz daljine pokušavali Bišćan i Sylvestr ali  oba je puta pobjednik bio gostujući vratar. U drugom poluvremenu loptu u kaznenom prostoru Šibenika primio je Beqiraj, okrenuo svog čuvara, pa poslao loptu do samog Tomečaka koji ipak pogađa za vodstvo.Trener Šibenčana Vjekoslav Lokica u ponedjeljak je novinarima izjavio da je zadovoljan prvim poluvremenom utakmice. „Dinamu nije trebala pomoć sudaca  jer je dodijeljeno čak pet žutih kartona igračima Šibenika. Moram kazati da sam nezadovoljan izvještajima zagrebačkih medija jer nisu spomenuli  ipak  dobru igru Šibenčana ali su se bunili na  moje navodno nesportsko ponašanje na klupi dok je domaći trener reagirao slino kao ja“, kazao je Lokica.Rezervi vratar Hrvoje Slavica za Županijski radio Šibenik dao e izjavu telefonom iz Vinkovaca gdje se nogometaši Šibenika nalaze do srijede zbog kup utakmice u Osijeku kod istoimenog prvoligaša. I on je istaknu kako nije zadovoljan suđenjem na utakmici s Dinamom i pisanjem zagrebačkih medija. Nada se dobroj igri Šibenčana na utakmici u srijedu.Šibenik u subotu igra na svom terenu protiv Rijeke u 13. kolu HNL.Dio snimke s utakmice Dinamo - Šibenik